Porady

Objawy Źle Działającego Brodzika

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Objawy Źle Działającego Brodzika

Jak rozpoznać że brodzik źle działa?

Wadliwie działający brodzik w prysznicu to bardzo denerwujące doświadczenie, które potrafi popsuć wieczorny relaks każdemu członkowi domu. Wady, które brodzik może ujawniać pod złym zamontowaniu, bądź dłuższym okresie użytkowania to np. uszkodzona listwa prowadząca, puszczanie wody na zewnątrz itp.

Źle działający brodzik może spowodować nie tylko poirytowanie osoby go używającej, ale również sąsiadów mieszkających niżej, jeżeli mamy do czynienia z blokiem. Tutaj warto jest oczywiście skontaktować się z osobą, która jest aktualnie odpowiedzialna za założenie nam tego brodzika.

Często pracownicy remontowi, którzy trudnią się kompleksowym remontem łazienek, dają gwarancje na swoje usługi, dlatego warto jest to wykorzystać. Jeżeli takowej gwarancji nie ma, a my nie posiadamy doświadczenia w zakładaniu brodzika, to lepiej nie bierzmy się za to. Zakładanie brodzika nie jest zadaniem trudnym, jednak powinno być zrobione dobrze. W tym wypadku dobrze jest zainwestować w fachowca, który naprawi nam go w krótkim czasie.

Usterki, które najczęściej dotykają prysznice to przede wszystkim złe uszczelnienie między ścianą a samym brodzikiem. Taka sytuacja może doprowadzić do przedostawania się wody między brodzik a ścianę i tym samym wywoływać grzyb. Jest to bardzo szkodliwe a naprawa takiej usterki nie powinna być zbyt kosztowna. Najczęściej w przypadku, kiedy występuje nieszczelność zastosowanie silikonu powinno załatwić sprawę i pozostawić nam sam sylikon w razie poprawek.

Naprawa brodzika – czy warto robić to samemu?

Naprawa brodzika na własną rękę nie jest zadaniem trudnym, jednak jeżeli nie robiliśmy tego nigdy samemu, nie warto jest próbować. Przy pewnych rodzajach uszkodzeń, lub wad instalacyjnych można próbować naprawić samemu brodzik. Przykładem usterki, którą każdy może naprawić jest szczelina między ścianą a brodzikiem, gdzie dostaje się woda.

W przypadku większych awarii, jak uszkodzenie szyny prowadzącej lub pęknięcie samego brodzika lepiej wezwać fachowca, który oceni czy naprawa ma sens.  Czasami po prostu nie warto starać się naprawić czegoś, o czym nie mamy zielonego pojęcia.

Poprzez podejmowanie się czynności, z której niczego się nie nauczymy a jedynie stracimy czas, co jest po prostu nieopłacalne. Wezwanie fachowca, który oceni szkody sporządzi cennik i naprawi ,wykonując usługę znacznie ułatwi cały proces. Oczywiście, jeżeli chcemy podjąć się naprawy, możemy to zrobić, jednak lepiej wtedy odpowiednio się przygotować.

Jak uniknąć problemów z brodzikiem?

Podczas zakładania nowego brodzika pytajmy się o okres gwarancyjny w przypadku jego samoczynnego zepsucia, lub usterek wynikających z niewłaściwego zamontowania. Takiego typu gwarancje udzielane są na rok do 2 lat, co pozwoli nam spać spokojnie.

Bierzmy zawsze pod uwagę usługi jedynie zaufanych specjalistów dzięki czemu będziemy mieć większą pewność, jeżeli chodzi o efekty ich pracy. Zawsze zachowajmy rachunek dla celów reklamacyjnych. Nigdy nie bierzmy pod uwagę najtańszej opcji prysznica z brodzikiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*