elektryczneInstalacje

Oświetlenie do domowego biura – jakie wybrać?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Oświetlenie do domowego biura – jakie wybrać?

Materiał Partnera

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Aktualna sytuacja w kraju zmusiła wielu z nas do pozostania w domach razem ze swoją pracą. Możemy znaleźć w mieszkaniach osobną przestrzeń lub osobny pokój, który pełni funkcję biura. Ważne jest wówczas zaaranżowanie danego miejsca do jak najbardziej optymalnych warunków do pracy.

Dobrze oświetlone miejsce pracy zwiększa produktywność i zaangażowanie. Dobrze dobrane lampy do domowego biura pozytywnie wpływają na samopoczucie. Zatem jakie wybrać lampy, aby dobrze czuć się w swoim home office? W poniższym artykule przybliżymy to zagadnienie!

Dlaczego warto zadbać o dobre oświetlenie w domowym biurze?

Do optymalnej pracy przy komputerze bądź przy blacie roboczym potrzebne jest optymalne oświetlenie. Jedną z przyczyn problemów z wzrokiem to spędzanie wielu godzin przed komputerem oraz poprzez źle dobrane oświetlenie do biura.

Jaka barwa światła powinna zagościć w domowym biurze? Ta odpowiedź znajduje się w artykule zatytułowanym „Barwy światła – jak wybrać właściwe oświetlenie do domu i biura?”.

Co możemy zrobić, aby poprawić jakość naszego biura w domu?

  • Zaleca się używanie żarówek LED o barwie naturalnej, ponieważ jest ona zbliżona najbardziej do światła dziennego
  • Najlepiej sprawdza się matowa powierzchnia biurka, ponieważ nie odbija światła
  • Dodatkowo najlepiej wyeliminować z biurka przedmioty błyszczące, które mogą odbijać światło w kierunku oczu

Praktyczne i funkcjonalne oświetlenie domowego – jak zaplanować?

Jedno źródło światła może okazać się niewystarczające do oświetlenia przestrzeni przeznaczanej do pracy. W tym wypadku opcjonalnym rozwiązaniem jest zainwestowanie w kilka źródeł światła do doświetlenia własnego home office.

Jakie rodzaje lamp sprawdzą się jako oświetlenie biurowe?

Oświetlenie ogólne pomieszczenia to najczęściej lampa zainstalowana na suficie, która za zadanie ma oświetlać równomiernie cały obszar.

Lampki na biurko są obowiązkowym oświetleniem gabinetu. Dobre biuro nie powstanie bez dobrze dobranej lampy biurowej. Jeśli nasza praca potrzebuje ergonomii, to najlepszym rozwiązaniem będą lampy kreślarskie.

Boczne oświetlenie – są to lampki instalowane na półkach czy regałach. Służą do podświetlenia ważnych dla nas przedmiotów (np. dokumentów, projektów) oraz służą do wytworzenia miłej atmosfery w domowym biurze.

Ostatnią opcją jest oczywiście światło dzienne, jeśli mamy dostęp do okna. Najważniejsze jest to, aby światło słoneczne nie odbijało się na monitorze, ponieważ będzie to utrudniać pracę. W tym wypadku warto użyć zasłon lub rolet.

Lampy miedziane do biura

Zastanawiając się nad tym, jakie lampy do loftu wybrać, warto zainteresować się modelami miedzianymi. Oświetlenie w kolorze miedzi idealnie zgrywa się bowiem z dwoma przewodnimi motywami przestrzeni industrialnej, czyli cegłami i bielą. I, co ważne, lampy miedziane można wybierać zarówno do domu i mieszkania, jak i do biura. Ich elegancja zachwyci w każdym z tych miejsc.

Żyrandole miedziane to dobry wybór np. do eleganckich kancelarii prawnych. Minimalistyczne, loftowe lampy wiszące z miedzi chętnie kupowane do biur handlowych. Z kolei kinkiety miedziane swoje miejsce znajdą w mniejszych przestrzeniach biurowych czy na korytarzach. Szukaj miedzianych lamp w sklepie Ardant https://ardant.pl/kolekcje/lampy-miedziane/, gdzie znajdziesz poniżej prezentowane modele.

Candellux Verin – miedziane lampy-pająk do biura

Lampy typu pająk, takie jak Candellux Verin, są absolutnym hitem w ostatnich latach. Bo nie dość, że same w sobie są bardzo ciekawe, to można je też łatwo dopasowywać do swoich potrzeb odpowiednio montując przewody czy wymieniając klosze lub żarówki. Wspomniany model posiada 6 źródeł światła i przewody o długości aż 240 cm. Do zestawu trzeba dokupić żarówki dekoracyjne (np. żarówki Edison) z gwintem E27, każda o mocy nie większej niż 60 W. Oświetlenie wykonane jest z metalu i waży zaledwie 2,85 kg, co znacznie ułatwia montaż.

Milagro Orlando – wisząca lampa miedziana

Pojedyncze, szklane lampy Milagro Orlando będą pięknie wyglądały nad ladą w recepcji biura czy w mniejszych biurowych pomieszczeniach. Do wnętrz większych, np. do sali konferencyjnej, warto kupić 3 sztuki lamp, które zamontujemy obok siebie. Dzięki nietypowej fakturze klosza oświetlenie ma charakter glamour, który jednak z powodzeniem odnajdzie się w każdym lofcie. Długość, jaką mają lampy loftowe Orlando, to 26, ich wysokość wynosi 100 cm, a szerokość to 26 cm. Źródłem światła są tu żarówki z gwintem E27.

Maxlight Organic – miedziane kinkiety do biura

Bardzo eleganckie lampy loftowe o najwyższej jakości wykonania – takie są modele Maxlight Organic. Ich projekt został zainspirowany naturą: polnymi, wysokimi trawami, bazaltowymi skałami i smukłymi pniami drzew. Nadano mu błyszczący, miedziany kolor, idealny do każdego biura w stylu loft. Kinkiety Organic świecą światłem ciepłym (barwa 3 000 K) o mocy 360 lm, które generują zintegrowane diody LED. Wysokość tych lamp to 43 cm, a długość – 19 cm. Są to wymiary, które sprawdzą się nawet w mniejszych biurach.

Candellux Ambrosia – żyrandole z kloszami w kolorze miedzi

Mimo, że lampy Candellux Ambrosia nie są wykonane w całości z metalu, to ich tkaninowym kloszom nadano kolor miedziany. Daje to bardzo intrygujący efekt, który przyciąga wzrok. Produkt posiada 5 źródeł światła, którymi mogą być zarówno żarówki tradycyjne, jak i świetlówki czy żarówki LED. Całościowa wysokość lampy (korpus plus przewód) to 180 cm i można ją skracać poprzez skrócenie przewodu. Z kolei szerokość opisywanego modelu to 60 cm, a jego waga wynosi 4,13 kg.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*