aranżacja ogrodów

Aranżacja balkonu z drewnianym akcentem

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Aranżacja balkonu z drewnianym akcentem

Jeśli Twój balkon ma drewniane akcenty, warto zastosować ten materiał podczas jego aranżacji. To sprawi, że wystrój będzie nie tylko spójny, ale też bardzo efektowny.

Balkon z drewnianym akcentem – klasa sama w sobie

Balkony z drewnianymi akcentami zdecydowanie łatwiej znaleźć w domach jednorodzinnych niż w blokach. Drewniana balustrada na balkonie dodaje szyku, jednak by zachować ją w dobrym stanie przez lata, trzeba pamiętać o jej regularnej konserwacji. Zadbany balkon z drewnianą balustradą to duża ozdoba domu. Jak zatem zaaranżować balkon z drewnianym akcentem?

Drewno dobrze wygląda w towarzystwie drewna

Aranżacja balkonu z drewnianą balustradą nie musi być trudna. Wystarczy dobrać właściwe dodatki, by całość dobrze się prezentowała. Zapewne nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem, że w wystroju warto dbać o spójność. Dlatego do drewnianych balustrad dobrze pasować będą drewniane donice ustawione na podłodze balkonu. Donice mogą być w tym samym kolorze, co balustrada, ale naszym zdaniem jeszcze lepiej będą wyglądać donice w kolorze kontrastującym (np. jeśli mamy brązową balustradę, to kupujemy drewniane donice zabezpieczone białą bejcą). W tak dobranych donicach wystarczy już tylko posadzić ulubione rośliny.

Jeśli dysponujesz dużym balkonem, to możesz też pokusić się o ustawienie choćby dwóch drewnianych krzesełek i stolika. Na stoliku można postawić niewielką doniczkę z kwiatkiem lub nieduży lampion. Tak urządzony kącik relaksu na balkonie będzie wspaniałym miejscem do odpoczynku po całym dniu w pracy.

Metalowe akcenty na balkonie

Metal i drewno to dwa materiały, których połączenie daje bardzo ciekawy efekt. Jeśli zatem masz balkon z drewnianą balustradą, to możesz zdecydować się na metalowe kute wieszaki na doniczki. Kwietniki, które umieszcza się na balustradzie, są doskonałym rozwiązaniem w przypadku niewielkich balkonów. Dzięki nim mamy możliwość powieszenia na barierce skrzynki z kwiatami, a jednocześnie nie tracimy cennego miejsca na balkonie.

Jeśli decydujemy się na metalowe dodatki na balkon z drewnianą balustradą, to warto też dobrać krzesła, które będą wykonane z drewna i metalu. W sklepach znajdziemy wiele wzorów krzeseł zrobionych właśnie z tych materiałów. Może też pokusisz się o ustawienie metalowego lampionu na świeczkę (aby nie zajmować miejsca na podłodze lub stoliku, możesz ustawić go na parapecie)? Takie małe akcenty pięknie zdobią i nadają domowy klimat.

Plastikowe dodatki na balkon

Drewniane i metalowe akcenty na balkonie wyglądają pięknie, ale najczęściej są kosztowne. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na taki wydatek, warto wziąć pod uwagę zakup mebli i skrzynek na kwiaty wykonanych z plastiku. Dobrze jest zrobić rozeznanie w ofercie popularnych sklepów, które często wiosną mają spore promocje na akcesoria balkonowe wykonane z technorattanu. Ten materiał nie tylko jest wytrzymały, ale też prezentuje się bardzo dobrze i łatwo utrzymać go w czystości. Jest on doskonałą budżetową wersją na eleganckie wyposażenie balkonu. Doniczki z technorattanu, a nawet meble balkonowe często można kupić w bardzo przystępnych cenach. Warto zatem trzymać rękę na pulsie i skorzystać z promocji.

Zdj. główne: Hans/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*