Remonty i budowa

Wyposażenie łazienki – co tak naprawdę jest potrzebne?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Wyposażenie łazienki – co tak naprawdę jest potrzebne?

Wyposażenie łazienki w głównej mierze zależy od dostępnej w naszym domu przestrzeni. Oczywiście nawet w najmniejszym pomieszczeniu muszą znaleźć się pewne elementy, które czynią je łazienką. Od czego więc zacząć wyposażając łazienkę? Oto kilka porad.

Pokrycie ścian i podłogi

To one decydują o całym pozostałym wystroju naszej łazienki. Płytki są najczęściej stosowanym rozwiązaniem ze względu na łatwość utrzymania ich w czystości. Nie da się również ukryć, że płytki są niezawodne. Nie musimy martwić się o pleśń i grzyby wynikające z wysokiej wilgotności w pomieszczeniu. Dodatkowo błyszczące powierzchnie pozwalają na optycznie powiększenie pomieszczenia, co w przypadku małych łazienek jest niezwykle ważne. Ich dopełnieniem jest wykończenie sufitu i/lub części ścian farbą. Obecnie nowe technologie produkcji farb pozwalają na stosowanie ich w pomieszczeniach takich, jak kuchnia czy łazienka. Są odporne na grzyby, pleśni wodę i co najważniejsze ścieranie, dzięki któremu bez przeszkód możemy umyć pomalowane farbą ściany.

Umywalka

Posiadacze nawet najmniejszych łazienek powinni dobrze rozplanować swoją przestrzeń, by zmieściła się w nich umywalka. Może być niewielkich rozmiarów jednak to ona sprawia, że pomieszczenie staje się komfortowe w użytku. Oczywiście, im większa łazienka, tym na większe szaleństwo możemy sobie pozwolić. Dla par doskonale sprawdzają się dwie umywalki, ponieważ każdy posiada własne przybory wokół niej, również znacznie przyspiesza to poranne przygotowania do pracy.

Toaleta


Jest kolejnym elementem wyposażenia wnętrza, które musi znaleźć się w łazience. Jej wybór wiąże się z wielkością łazienki, jednak wybieranie toalet, umywalek i innych elementów w najmniejszym rozmiarze jest ogromnym błędem. Należy skoncentrować się na wybraniu takich w średnim rozmiarze. Pozwoli to na scalenie całego wyposażenia. Dodatkowo posiadając małą łazienkę warto zadbać o to, by sedes został podwieszony. Wolna podłoga jest kluczem do większej przestrzeni.

Wanna czy prysznic?

Miejsce do codziennej higieny jest niezwykle ważne. Jednak wybór wanny lub prysznica, bardzo często nie jest zależny od nas, a od dostępnej przestrzeni w łazience. Doskonałym rozwiązaniem jest umieszczenia w łazience obu wariantów. Oczywiście ten przywilej posiada niewielu. Dlatego wybierając prysznic do małej łazienki, koncentrujmy się na tych bez brodzika i z przeszkloną szybą. Takie rozwiązanie znacznie powiększy łazienkę. Natomiast wybierając wannę mamy bardzo szeroki wachlarz możliwości począwszy od wolnostojących, skończywszy na funkcji jacuzzi.

Wybór odpowiedniego wyposażenia łazienki nie musi być najtrudniejszą częścią podczas remontu. Coraz więcej osób stosuje sztuczki architektoniczne, które diametralnie zmieniają posiadaną faktycznie przestrzeń. Dzięki niekonwencjonalnym rozwiązaniom nasza łazienka nie musi być dłużej nudna. Jest to miejsce, w którym musimy znaleźć spokój i komfort, a nie znużenie. Poza podstawowymi elementami istnieje jeszcze wiele dodatków, które odmienią każde wnętrze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*